zpravodajství a fotografie z Valmezu

CD Valmez 2009 vyjde na jaře letošního roku

pondělí, 19 leden 2009 09:46

Zbývá nahrát poslední skladby pro kompilační CD Valmez 2009 a bude hotovo. CD bude obsahovat více skladeb, než se původně předpokládalo. Celkový počet skladeb by se mohl vyšplhat ke dvacítce. CD by mělo vyjít v průběhu měsíce dubna nebo května.

Myšlenka kompilačních CD vychází ze snahy zachytit aktuální hudební scénu ve Valašském Meziříčí a tím podpořit její rozvoj. Předchůdcem desky Valmez 2009  byl Valmez 2004 v produkci Daniela Ševčíka a Davida Schwagera, Valmez 99 produkovaný Milanem Baselem a Bobem Kramolišem a v roce 1995 Veselý hřbitov v produkci Petra Fialy.

Zájem o účast na kompilačním CD Valmez 2009 projevilo celkem 49 hudebních skupin nebo jednotlivců. Porota z přihlášených vyloučila ty, kteří nesplňovali požadavky, např. neprokázali příslušnost k Valašskému Meziříčí a  vybrala ty, kteří posléze dostali možnost své písně nahrát. Své místo na CD nakonec dostane osmnáct hudebníků namísto původně zamýšlených třinácti. „Byli jsme příjemně překvapeni množstvím přihlášených a po zralé úvaze jsme se rozhodli dát šanci většímu množství umělců, než jsme původně plánovali.“ informoval Zbyněk Hanko, produkční kompilačního CD Valmez 2009.

Materiál pro CD je již téměř kompletní. Nahrány jsou skladby od většiny umělců: Docuku, Petr Fiala, Elektrick Mann, Lucie Redlová, Black Adder, Café la maňana, Rauš akustik, PunkHart, Wotienke & Band, I love 69 Popgejů, Sráči bez víry, Joe Blues Bar Street, Ciment, Fiordmass, Kanon a Harom. Zbývá Markéta Irglová, která svou píseň pro CD Valmez 2009 nahraje v březnu společně se svou sestrou Zuzanou Irglovou, Johnem Janečkou a Jiřím Petřekem, až se vrátí do České republiky. „Nepolevujeme ale ani v jednání s Vlastou Redlem, kterého bychom na kompilaci Valmez 2009 slyšeli velmi rádi.“ oznámil Zbyněk Hanko.

Vyřešena je i otázka grafiky bookletu a internetových stránek www.hudbavalmez.cz k projektu CD Valmez 2009, navrhnul ji a k úspěšné realizaci dovede Jakub Vémola.

 


 

Read 2808 times Last modified on sobota, 09 leden 2016 07:53