zpravodajství a fotografie z Valmezu

Marcela Podzemná & Viera Sobková v Galerii Sýpka

úterý, 27 duben 2010 12:17

Trienále Valmez 2010 je v plném proudu a výtvarníci mohou usilovat o letošní Cenu Rudolfa Schlattauera. Jako první akce spojená s Trienálem nás čeká výstava držitelek této ceny z roku 2008 a to Marcely Podzemné a Viery Sobkové. Srdečně vás proto zveme na zahájení jejich výstavy v Galerii Sýpka ve Valašském Meziříčí ve středu 5. května 2010 v 18 hodin.

 

Marcela Podzemná, vítězka Ceny RS 2008, nám představí tematický celek maleb s názvem „Ochočená příroda“. Autorku krajina zajímá zejména jako vizitka našeho aktuálního životního stylu v paralelním vztahu s minulostí. V kombinacích akrylové malby, šablon a sprejů vznikají jasně definované obrazy s patrným ironickým podtextem a humorem, který autorce dává nadhled a odstup od témat mnohdy neveselých.
Čestnou cenu přiřkla porota v roce 2008 sochařce a konceptuální výtvarnici Vieře Sobkové, která vystaví objekty svých zhmotněných osobních prožitků a myšlenek a to prostřednictvím materiálů jako je sádra, sklo, kov či dřevo. Souvislost s vlastní osobou ve své tvorbě autorka stvrzuje i názvem výstavy „Moje“.
Blíže nám tvorbu obou autorek představí při vernisáži PhDr. Alena Podzemná a čeká nás i zasněný písňový koktejl hudebníka Radka Koutného.
Výstava vznikla za podpory Ministerstva kultury a Zlínského kraje.


Galerie Sýpka, Markéta Románková

Read 2482 times Last modified on sobota, 09 leden 2016 08:00