zpravodajství a fotografie z Valmezu

1. máj v parku Kinských

neděle, 02 květen 2010 22:11

Již tuto sobotu, 1. května 2010, byla široké veřejnosti po téměř roce otevřena brána do nově zrekonstruovaného Zámeckého parku ve Valašském Meziříčí.

amfiteatr_kinskych_3323.JPGamfiteatr_kinskych_3327.JPGamfiteatr_kinskych_3328.JPGamfiteatr_kinskych_3330.JPG
 

„Necelý měsíc bude trvat zkušební provoz, který skončí poslední květnovou sobotu a to slavnostním otevřením amfiteátru, které má v režii místní kulturní zařízení,“ sdělila referentka odboru komunálních služeb Eliška Matochová.

Občané města se mohou těšit nejen na novou dřevěnou dominantu stojící na místě bývalého letního kina, ale také například na nové chodníky, osvětlení, sociální zařízení a nově vysazenou zeleň. „Pro nejmladší návštěvníky je v parku připraveno nové dětské hřiště, ruské kuželky, šachové stolky, dřevěná zvířátka nebo například fontána,“ vyjmenovala referentka.

Provozním správcem parku a amfiteátru budou Technické služby města Valašské Meziříčí p. o. V areálu bude během dne přítomen správce. Prostor bude dále monitorován městským kamerovým dohlížecím systémem a Městskou policií V.M. Zámecký park a amfiteátr mají schválený návštěvní řád, který bude vyvěšen u vstupů do parku. Je k dispozici také na městských stránkách www.valasskemezirici.cz/doc/13558.

Revitalizace Zámeckého parku a areálu bývalého letního kina si vyžádala částku téměř 42 milionů korun. Z Regionálního operačního programu Střední Morava město obdrželo necelých 17 milionů, ministerstvo financí přispělo částkou téměř 10 milionů.

text: Vendula Šmídová - www.valasskemezirici.cz

Read 3535 times Last modified on sobota, 09 leden 2016 07:53