zpravodajství a fotografie z Valmezu

Čtvrtý ročník soutěže Valmez foto zná své vítěze

čtvrtek, 30 září 2010 07:56

Slavnostní vyhlášení fotosoutěže Valmez foto 2010 proběhlo ve středu 22. září ve vestibulu meziříčské radnice. V konkurenci 33 milovníků fotografování, kteří zaslali 90 soutěžních snímků, měla porota nesnadný úkol.

Ačkoli se do soutěže přihlásilo méně amatérských fotografů než v předchozích letech, snímky byly kvalitnější. V kategorii do 18 let porota vybrala fotku Jiřího Beka s názvem „Jak to asi dopadne“. V kategorii nad 18 let byl po dlouhém váhání nejlépe ohodnocen a prvenství si tak za snímek s názvem „Babí léto“ zasloužil Ivan Dostál. Zvláštní cenu obdržel Ivo Lašák za snímek „Tanec“.
„Jsem rád, že každým rokem tato soutěž přiláká nové fotografky a fotografy, kteří přinášejí nové pohledy na naše město,“ řekl předseda poroty Vlastislav Navrátil a pokračoval: „Vítězné fotografie i fotografie ostatních autorů si mohou návštěvníci prohlédnout ve vestibulu radnice do 13. října, nebo na stránkách města – www.valasskemezirici.cz  “.
Vítězové obou kategorií obdrželi od hlavního sponzora akce HS Computers fotoaparát.

V kategorii do 18 let se na druhém místě umístila Tereza Zgabajová s fotografií „Potyho sólo“, na pomyslnou třetí příčku vystoupala Pavla Potáčová se soutěžním snímkem „V amfiteátru jako před lety“. Druhou kategorii, nad 18 let, ovládli muži. Na stříbrném stupínku skončil Slavomír Labudek s názvem fotografie „Mute“, na třetím místě se umístil Milan Pernický a jeho „1“.

 

Read 2869 times Last modified on sobota, 09 leden 2016 08:00