zpravodajství a fotografie z Valmezu

Do Valašského Meziříčí se chystají legendární The Young Gods

neděle, 16 leden 2011 15:57

Datum: 12.01.2011
Koncert švýcarské kapely The Young Gods, který ve Valašském Meziříčí proběhne v pondělí 14. února, lze bez pochyby označit za největší hudební událost letošního roku na Valašsku. Elektroničtí mladí bozi odehrají v České republice klubové turné, které startuje právě ve Valašském Meziříčí.

„Evropské turné se koná při příležitosti vydání alba Everybody Knows, které spatřilo světlo světa v listopadu loňského roku. The Young Gods se v ní po zajímavém akustickém experimentu vrátili opět k syntetizátorům a samplovaným zvukům, díky kterým jsou právem považováni za legendy elektronické hudby,“ uvedl David Schwager z programového oddělení pořádajícího Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí, které je první zastávkou kapely v České republice. Bude to zároveň jediný koncert The Young Gods na severní a východní Moravě.
Průkopníci spojování samplů s kytarovým rockem fungují na hudební scéně více než čtvrt století. Komerční úspěch inovativního zvuku, kterým se The Young Gods mohou pyšnit, se dostavil až na začátku devadesátých let díky albu TV Sky. „V tehdejší době bylo publikum hladové po industriální hudbě a vliv The Young Gods na vlastní tvorbu přiznala řada kapel, mezi nimi například Nine Inch Nails. Později se Švýcaři věnovali ambientu a před třemi lety šokovali fanoušky unplugged kolekcí Knock on Wood,“ dodal Schwager.

(lum)

Read 3498 times Last modified on sobota, 09 leden 2016 08:00