zpravodajství a fotografie z Valmezu

V loděnici budou mít nové zázemí

pátek, 17 červenec 2009 07:12

Částku 1,76 milionu korun poskytne radnice místní Tělovýchovné jednotě na stavbu kanalizační a vodovodní přípojky a sanitárního zařízení v loděnici na řece Bečvě. Na mimořádném zasedání o tom včera rozhodli zastupitelé.
Příspěvek města, k němuž Zlínský kraj přidá 400 tisíc korun, umožní oddílu kanoistiky zvelebit areál, který od svého vzniku v roce 1972 nedoznal významnějších změn.

 „Pitnou vodu vozíme v cisternách, nejsou tady ani sprchy. Na celou loděnici připadá jedna suchá toaleta a nevelká šatna,“ posteskl si jednatel oddílu Radomír Fusek, jenž je zároveň jedním z trenérů naší juniorské reprezentace a odchoval zde mnoho úspěšných kanoistů.Několik hodin před jednáním zastupitelstva se s podmínkami v loděnici seznámili radní. Starosta Jiří Částečka poté navrhl zvýšit původně zamýšlený příspěvek 1,35 milionu o dalších více než 400 tisíc. Kanoisté tak namísto tří speciálních kontejnerů se sociálním zařízením budou moci pořídit jejich dvojnásobný počet.
„Výrazně se tím zlepší zázemí pro trénink naší mládeže,“ prohlásil Radomír Fusek. „Mimo to můžeme připravit důstojné prostředí pro zhruba 200 závodníků, kteří se zde sejdou o prvním zářijovém víkendu na žákovském mistrovství České republiky ve slalomu a sprintu.“Zastupitelé poskytnutí dotace podmínili tím, že Tělovýchovná jednota při modernizaci loděnice dodrží vnitřní směrnicemi města o zadávání veřejných zakázek. Další podmínka – že sportovci předají městu darem tenisové kurty a šatny – byla z usnesení vyňata s tím, že je třeba ji ještě důkladně zvážit.
Předseda rady Tělovýchovné jednoty a zastupitel Zdeněk Petroš sklidil kritiku několika svých kolegů, že opakovaně žádá o peníze na poslední chvíli a radnici tak staví před hotovou věc. Místostarostka Dagmar Lacinová objasnila, že sportovci za prodlevu tentokrát nemohou. Bohdan Milušek je přesto vyzval, aby finanční požadavky na příští rok předložili vždy v září nebo říjnu, kdy začíná příprava městského rozpočtu.

text: Josef Beneš - www.valasskemezirici.cz

Read 2594 times Last modified on sobota, 09 leden 2016 08:54