zpravodajství a fotografie z Valmezu

Běžecké trasy upraveny až do Vidče

čtvrtek, 07 leden 2010 10:03

Celkem 26 kilometrů strojově upravených tras mohou ode dneška využívat vyznavači běžek ve Valašském Meziříčí. „V obou směrech se mohou vydat po 5 kilometrů dlouhé stopě vedoucí obecním lesem v lokalitě Podhájí a po osmikilometrovém úseku budoucí cyklostezky Bečva od letního koupaliště po obec Vidče,“ uvedl člen oddílu běžeckého lyžování TJ Valašské Meziříčí Jiří Baroš nejmladší.

 

Pomocí sněžného skútru s tažným zařízením dnes dokončil úpravu obou lyžařských tras. V některých úsecích je tam stopa vedena obousměrně. „Trať od koupaliště k obci Vidče na několika místech přerušuje silnice, kterou je třeba přejít bez lyží,“ upozornil člen oddílu, jenž je se svými kolegy připraven udržovat bílou stopu po celou sezonu.
Po zkušenostech z předchozích let, kdy lyžařskou trasu v Podhájí ničili motoristé, byly vstupy do městského lesa uzavřeny závorami. „Vjezd a stání motorových vozidel v lese zakazuje zákon. Přesto ho někteří řidiči porušovali,“ objasnil instalaci závor ředitel společnosti Městské lesy a zeleň Marek Netolička s tím, že respektování zákazu budou ve zvýšené míře kontrolovat strážníci městské policie a členové Lesní stráže.

Read 3932 times Last modified on sobota, 09 leden 2016 07:54