zpravodajství a fotografie z Valmezu

Nejlepší trenér pro trenéra místních kanoistů

neděle, 16 květen 2010 13:15

Prestižní cenu „Nejlepší trenér ZK 2009“ si převzal 27. dubna 2010 z rukou představitelů Zlínského kraje Radomír Fusek st..
Ocenění vzhledem připomínající sošku „Oskara“ získal za loňské úspěchy jeho svěřenců. Na mistrovství světa juniorů ve Švýcarsku dosáhli závodníci na stříbrný stupínek, z mistrovství ČR přivezli dvacet medailí (6 zlatých, 9 stříbrných a 5 bronzových) a oddíl byl celkově vyhodnocen jako 2. nejlepší ze 105 klubů z celé ČR.

„Ocenění si velmi vážím, beru to jako poděkování za práci, kterou s kolektivem již léta odvádíme. Ovšem největšího poděkování se mi vždy dostane na závodech, ve kterých naši svěřenci jakkoli zabodují,“ svěřil se trenér Radomír Fusek st.
O tom, jak bude úspěšná letošní sezóna, se zatím příliš spekulovat nedá. Většina závodníků totiž právě prožívá “generační přestupy” – z kategorie žáků do juniorů a z juniorů do dospělých. Mění se tím mimo jiné i okruh soupeřů, náročnost tratí apod.
Juniorští závodníci sjezdových disciplín jsou uprostřed nominačních závodů o účast na letošním ME juniorů v srbském Kraljevu, slalomáři mají za sebou úvodní 4 závody ČP - nejvyšší české soutěže. Nejmladší žáky čeká tento víkend první letošní závody.

text: Vendula Šmídová www.valasskemezirici.cz

Read 3525 times Last modified on sobota, 09 leden 2016 08:45