zpravodajství a fotografie z Valmezu

Město ušetřilo miliony

středa, 10 březen 2010 14:11 Written by  vlastislav

M. Irgl ve čtvrtém letošním čísle Obelisku napsal, že „Konečně dává smysl, proč zastupitel Nauš a kamarád pana starosty v jedné osobě za tři roky od svého zvolení dostal od města zakázky za desítky milionů…“
Uvedené tvrzení není pravdivé. Jiří Nauš, jednatel firmy Stavební mechanizace VM s. r. o., od města nic nedostal. Firma Stavební mechanizace realizuje zakázky, ve kterých uspěla ve výběrovém řízení na základě jediného kritéria, a to nejnižší nabízené ceny.

 

Kromě zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách uplatňujeme při zadávání veřejných zakázek i poměrně přísnou a komplexní vnitřní směrnici pro zadávání veřejných zakázek (je to zřejmě nejpodrobněji zpracovaná směrnice tohoto druhu v rámci srovnatelných měst), jejíž aktuální verzi lze nalézt na našich internetových stránkách (www.valasskemezirici.cz/doc/25588/). V souladu s touto vnitřní směrnicí je zde zveřejněn také přehled probíhajících nebo realizovaných zakázek. V souladu s touto směrnicí a zákonem byly zveřejněny také všechny výzvy pro veřejné zakázky, realizované firmou Stavební mechanizace VM s. r. o.

Přiložená tabulka dokazuje, že na šesti zakázkách, které od začátku tohoto volebního období realizovala (nebo se na realizaci podílela) firma Stavební mechanizace VM s. r. o, město oproti projektovaným cenám ušetřilo 13 205 892 Kč. Vysoutěžené práce byly splněny v požadovaném termínu a kvalitě, nebyly uplatněny žádné reklamace.

 více informací na www.valasskemezirici.cz

Read 3200 times Last modified on neděle, 10 leden 2016 10:42