zpravodajství a fotografie z Valmezu

Skatepark bude vybudován do konce července

sobota, 21 květen 2011 07:37 Written by  vlastislav

Datum: 19.05.2011
Tolik očekávaná stavba, na kterou nejen vyznavači skateboardingu čekali dlouhá léta, se s největší pravděpodobností začne budovat již na začátku června letošního roku. Premiérová jízda by tak mohla být uskutečněna v červenci, tedy za dva měsíce. Skatepark bude vybudovaný na trase nové cyklostezky vedle splavu na Rožnovské Bečvě naproti tenisovým kurtům.

"Chvilkama jsem už nedoufal, že se stavby skateparku dožiju a doufám, že vše proběhne bez problémů a na konci léta si budeme moct nový skatepark vyzkoušet", řekl Jan Rafaj, propagátor tohoto sportu nejen ve Valašském Meziříčí.

Skatepark bude moci být využíván pro jízdu na skateboardech, in-line bruslích a BMX kolech. Samotná stavba zahrnuje nejenom zapuštění dvouúrovňového bowlu v půdorysném tvaru trojlístku o rozměrech 18x12 metrů, ale také vybudování protihlukové palisády z dřevených kůlů a nezbytné odvodnění. „To umožní odvod dešťových vod a odvod vody v případě povodní,“ vysvětlil koordinátor dopravních staveb radnice David Černoch.
„Akce si vyžádá částku více jak 1,68 milionu korun,“ prozradil místostarosta Jiří Pernický. Zastupitelé na dnešním jednání schvalovali postup financování stavby. „V první řadě bych chtěl poděkovat pracovníkům Odboru komunálních služeb, kterým se podařilo zajistit všechny podklady potřebné ke stavbě,“ řekl v úvodu místostarosta Jiří Pernický a pokračoval: „V letošním rozpočtu již máme alokovanou částku ve výši 1,3 milionu korun s tím, že částku ve výši 100 tisíc korun tvoří sponzorský dar. Navrhujeme tedy zařadit zbývající částku ve výši 380 tisíc korun, kterou bychom měli po dohodě s dodavatelskou firmou jako mandatorní výdaj, do příštího roku. Máme navíc přislíbené a potvrzené, že tento obnos v příštím roce vykryjeme ze sponzorských darů.“ Osmnáct zastupitelů návrh schválilo, dva byli proti a tři se zdrželi hlasování.


Pan místostarosta zastupitelům nastínil situaci týkající se provozu Skateparku. „V současné době jsem zaznamenal žádost o registraci občanského sdružení Skatepark Valašské Meziříčí, o.s. s tím, že by Skatepark provozovalo a spravovalo. Již nyní navrhli provozní řád, který byl odsouhlasen. Na schůzkách jsme se domlouvali i s městskou policií na zvýšených kontrolách v této lokalitě.“ S dotazem se do rozpravy přihlásil Zdeněk Petroš, který chtěl znát provozní dobu Skateparku. Na otázku pan místostarosta odpověděl po polední pauze. „V měsících duben až červen a září bude v pracovní dny bude areál k dispozici od 14 do 19 hodiny, o víkendech a ve státem uznaných svátcích od 9 do 20 hodiny. V měsících červenec a srpen každodenně od 9 hodiny ranní do 21 hodiny večerní.“

Skatepark měl být zhotoven již dříve, záměr se však nelíbil některým občanům našeho města. V září loňského roku byla proti stavbě sepsána v pořadí již pátá petice. „Lidé v ní podepsaní se obávali hlavně nadměrného hluku a kriminality, včetně možného páchání trestné činnosti na jejich majetku. V dopise upozornili i na to, že se bude objekt nacházet v zátopové oblasti a pod elektrickým vedením,“ vysvětlila auditorka meziříčské radnice Hana Plevová. „Z hlukové studie Krajské hygienické stanice Zlínského kraje vyplývá, že hladiny hluku z provozu skateboardové rampy nepřesáhnou před nebližší bytovou zástavbou nejvyšší povolené hladiny hluku,“ vysvětlil tenkrát Václav Chajdrna. Skatepark byl, na žádost ČEZu, posunut mimo nadzemní elektrické vedení.

www.valasskemezirici.cz

Read 2799 times Last modified on sobota, 09 leden 2016 08:53