zpravodajství a fotografie z Valmezu

Zemřela místostarostka města Mgr. Dagmar Lacinová

neděle, 01 leden 2012 18:21 Written by  vlastislav

Mgr. Dagmar Lacinová – místostarostka našeho města, učitelka, oblíbená a výjimečná osobnost, odešla na sklonku roku tam, odkud není návratu.

Mgr. Dagmar Lacinová se narodila 24. 2. 1965. Byla Valaška, i když v jejím rodném listu bylo uvedeno, že se narodila v Hranicích na Moravě – v době jejího narození totiž porodnice ve Valašském Meziříčí nebyla.

Školní docházku zahájila v roce 1971, kdy nastoupila na Základní školu Leninova, dnes Masarykova ve Valašském Meziříčí. Po čtyřech letech přestoupila na Základní školu Křižná, kde strávila další čtyři krásné roky. Do školy chodila ráda, mezi její oblíbené předměty patřily matematika, chemie, přírodopis a jazyky. Na této škole se také rozhodla pro své budoucí povolání – povolání učitelky.


Poté absolvovala Gymnázium Františka Palackého ve Valašském Meziříčí, kde se na jejím rozhodnutí o budoucím povolání nic nezměnilo.

Po maturitě pracovala dva roky jako pomocná vychovatelka v Dětském domově ve Valašském Meziříčí. V roce 1985 byla přijata ke studiu na Pedagogické fakultě v Ostravě, kde vystudovala učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů pro druhý a třetí stupeň škol v oborech matematika a chemie.

V roce 1991 nastoupila na Střední odborné učiliště zemědělské, později přejmenované na potravinářské ve Valašském Meziříčí, kde pracovala do roku 2003. Od 1. 9. 2003 byla místostarostkou města Valašské Meziříčí.

Mgr. Dagmar Lacinová po sobě zanechala výraznou stopu. Mezi lidmi se říká, že každý je nahraditelný. Nevěřte tomu. Není.
Bude našemu městu scházet víc, než si dnes dokážeme připustit.

Read 2636 times Last modified on sobota, 09 leden 2016 08:53