zpravodajství a fotografie z Valmezu

K2_útAMUTCE_listopad+0000RlisAMUTC_1C9 K2_útAMUTCE_listopad+0000RlisAMUTC_1C10

VÝZVA PROTI VLÁDĚ KOMUNISTŮ VE ZLÍNSKÉM KRAJI

Zásadně nesouhlasíme s účastí komunistů v radě Zlínského kraje!

Výsledek letošních krajských voleb ve Zlínském kraji nabízel vyjednat několik variant vládnoucí koalice bez účasti komunistů. Zvolení zástupci ale neuměli a pravděpodobně ani nechtěli najít společnou řeč, přestože předcházející tři volební období se jim to dařilo.
Co zavdalo příčinu tomu, že se komunisté stali tak výraznými koaličními partnery, když i v předchozím období byli v zastupitelstvu?

Ti, kteří si pamatují situaci před rokem 1989, dostávají strach. Ostatní buď komunistickou hrozbu nevnímají, nebo jsou z nejrůznějších důvodů lhostejní. Cítíme jednu z posledních příležitostí zabránit tomu, aby se komunisté spolupodíleli na krajském vládnutí.

Kompletní znění výzvy, více informací a elektronický podpisový formulář naleznete ZDE...

K2_páPMUTCE_listopad+0000RlisPMUTC_1C9 K2_páPMUTCE_listopad+0000RlisPMUTC_1C10

Optimalizace školství ve Valašském Meziříčí - pokus III.

Na zastupitelstvu 1.11.2012 proběhla další část valašskomeziříčského nekonečného seriálu, který se jmenuje Optimalizace školství, a který dlouhodobě nechává v nejistotě některé školy a rodiče dětí ve Valašském Meziříčí, obzvláště ZŠ Žerotínovu.

Obrátilo se na mne několik rodičů, co že se to vlastně ve čtvrtek na Zastupitelstvu dělo. Takže velmi krátké vysvětlení: Vedení města připravilo na jednání zastupitelstva materiál ve dvou variantách o utlumení ZŠ Masarykova, respektive přesunutí ZŠ Žerotínova do ZŠ Masarykova a doufali, že to "nějak" prohlasují. Nestalo se, protože někteří členové koalice hlasovali proti. A z opozice se k těmto návrhům nepřipojilo tolik zastupitelů, jak by rozhádaná koalice potřebovala.

Nebudu komentovat vše, co kolem toho proběhlo, kdo s kým jak jednal a co kdo komu sliboval, pouze zde zveřejňuji výsledky hlasování o obou návrzích usnesení.
Názor na hlasování jednotlivých zastupitelů si musíte udělat sami.
Kompletní hlasování naleznete zde...

Video z projednávání naleznete
zde:

http://youtu.be/-4IFNWnTPa8

http://youtu.be/qh-9lvfUbEs

 

Vlastislav Navrátil