zpravodajství a fotografie z Valmezu

Zpravodajství

Žerotínka nekončí

neděle, 20 leden 2013 16:27
Rodiče žáků ze ZŠ Žerotínova nechali za své náklady potisknout svá soukromá auta a snaží se tak upozornit rodiče budoucích prvňáčků, že i přes opakované otevírání otázky optimalizace škol v prosinci těsně před zápisy a úmyslné zastrašování veřejnosti, tato ŠKOLA NEKONČÍ a je připravena uvítat všechny prvňáčky na své lodi.
 
Za rodiče
Helena Skýpalová

 

Tak nakonec prošlo usnesení:
2. Zastupitelstvo města pověřuje místostarostu MUDr. M. Krchňáka projednáním návrhu se zástupci dotčených škol a se zástupci Krajského úřadu Zlínského kraje a předložením výsledků jednání na lednovém zasedání Zastupitelstva města.
Takže nejistota Žerotínky pokračuje... :-(
Neskutečné na tom je to, že předkladatel a obhajovatel návrhu, mistostarosta Krchňák, se zdržel hlasování!

Na http://youtu.be/nce_SRX9aZ0 naleznete i videozáznam z jednání o tomto bodu.

 

 

Dobrý den vážení zastupitelé.

Syn mi pravidelně, už od první třídy, nosí zprávy, že mu zruší školu.
Dneska mi doma fňukal, že spolužáka rodiče nejspíš přehlásí na jinou školu.
Co mu mám na to říct ?
Že možná bude muset i on chodit do školy na úplně opačný konec města (přes X křižovatek).
Že se s většinou spolužáků asi už neuvidí, protože každý z nich bude chodit jinam.
Že je úplně normální, že se malá hrstka lidí snaží opakovaně prosadit něco, s čím tisíce lidí nesouhlasí ? Zničit školu, která je oblíbená.
Asi Vám ho pošlu a vysvětlíte mu to sami.

Promiňte, ale měl jsem zato, že slovo zastupitel má základ ve slově zastupovat.
Třeba zastupovat zájmy obyvatel města.

S pozdravem Ing. Josef Kučera

Měsíc se sešel s měsícem a máme tady znova další nápad vedení města Valašské Meziříčí ohledně "Optimalizace školství". Začínám si pomalu myslet, že je to spíše akce "Vedení města: Zrušíme Žerotínku za každou cenu!"

S návrhem nesouhlasím!

Přikládám část materiálu, který jsme jako zastupitelé dostali k projednání.

"Vedení města, po projednání proveditelnosti záměru s odpovědnými vedoucími, zpracovalo a předkládá následující návrh na řešení využití budov v majetku města a kroků, které by k realizaci tohoto návrhu měly vést:
1. Zastupitelstvo města - rozhodnutí o sloučení výše uvedených škol (2. varianta) a uvolnění budov ZŠ Žerotínova.

Zásadně nesouhlasíme s účastí komunistů v radě Zlínského kraje!

Výsledek letošních krajských voleb ve Zlínském kraji nabízel vyjednat několik variant vládnoucí koalice bez účasti komunistů. Zvolení zástupci ale neuměli a pravděpodobně ani nechtěli najít společnou řeč, přestože předcházející tři volební období se jim to dařilo.
Co zavdalo příčinu tomu, že se komunisté stali tak výraznými koaličními partnery, když i v předchozím období byli v zastupitelstvu?

Ti, kteří si pamatují situaci před rokem 1989, dostávají strach. Ostatní buď komunistickou hrozbu nevnímají, nebo jsou z nejrůznějších důvodů lhostejní. Cítíme jednu z posledních příležitostí zabránit tomu, aby se komunisté spolupodíleli na krajském vládnutí.

Kompletní znění výzvy, více informací a elektronický podpisový formulář naleznete ZDE...

Na zastupitelstvu 1.11.2012 proběhla další část valašskomeziříčského nekonečného seriálu, který se jmenuje Optimalizace školství, a který dlouhodobě nechává v nejistotě některé školy a rodiče dětí ve Valašském Meziříčí, obzvláště ZŠ Žerotínovu.

Obrátilo se na mne několik rodičů, co že se to vlastně ve čtvrtek na Zastupitelstvu dělo. Takže velmi krátké vysvětlení: Vedení města připravilo na jednání zastupitelstva materiál ve dvou variantách o utlumení ZŠ Masarykova, respektive přesunutí ZŠ Žerotínova do ZŠ Masarykova a doufali, že to "nějak" prohlasují. Nestalo se, protože někteří členové koalice hlasovali proti. A z opozice se k těmto návrhům nepřipojilo tolik zastupitelů, jak by rozhádaná koalice potřebovala.

Nebudu komentovat vše, co kolem toho proběhlo, kdo s kým jak jednal a co kdo komu sliboval, pouze zde zveřejňuji výsledky hlasování o obou návrzích usnesení.
Názor na hlasování jednotlivých zastupitelů si musíte udělat sami.
Kompletní hlasování naleznete zde...

Video z projednávání naleznete
zde:

http://youtu.be/-4IFNWnTPa8

http://youtu.be/qh-9lvfUbEs

 

Vlastislav Navrátil

Na náměstí ve Valašském Meziříčí nově najdete obchod s originální a svěží módou Chameleon. Obchod založil mladý pár začínajících podnikatelů - Jaroslav Kišš a Nora Rusevová. Nabídku tvoří výrobky českých módních značek, mimo jiné Lovemusic, Scura či Funky Design. Zákazníci si mohou vybrat z  nabídky triček, mikin, náušnic, módních i bytových doplňků. Chameleon se nachází v prvním patře na Náměstí 11/9.

Krhová a Poličná samostatně

neděle, 22 duben 2012 09:40

Obyvatelé místních částí Krhová a Poličná dnes rozhodli o odtržení od Valašského Meziříčí. V Krhové se pro osamostatnění obce vyslovilo 992 z 1617 oprávněných voličů, potřeba jich bylo nejméně 807. V Poličné řeklo ano odtržení celkem 798 z 1419 oprávněných voličů, nejnižší možný počet byl 711 hlasů.
Kompletní zápis a výsledky referenda ke stažení na stránkách města - ZDE...

"Mrzí mne to, rád bych zachoval město v celku, ale rozhodnutí občanů je směrodatné. Přeji novým obcím, aby se jim podařilo zvolit si do svého čela schopné a zodpovědné lidi", uvedl zastupitel Vlastislav Navrátil (TOP09).

Zemřel Josef Fabián

středa, 14 březen 2012 11:33

V pondělí 12. března zemřel po těžké nemoci ve věku nedožitých 68 let zakladatel a režisér zdejšího divadla Schod a ikona valašskomeziříčské kultury pan Josef Fabián.
Od roku 1990 celých deset let působil v Kulturním zařízení města na postu ředitele. Byl to právě on, který dokázal režijními poměry svázanou instituci pozvednout na úroveň kvalitního a dobře organizovaného zařízení, které sídlí, i jeho zásluhou, ve zrekonstruovaných a od té doby reprezentativních prostorách zámku Žerotínů.
Literární a dramatický talent zúročil v řadě knih, které sepsal, a také ve více než dvaceti hrách divadla Schod. Zájem o regionální kulturu a dění společně se zdravou dávkou patriotizmu vedly Josefa Fabiána ke tvorbě úspěšných slovníků. Mezi nimi jsou nejoceňovanější Slovník nespisovného jazyka valašského nebo Slovník osobností kulturního a společenského života Valašska. Jeho pozornosti neunikla ani historie úspěšných sportů města, kterými byly lyžování a volejbal.

Cena města Valašské Meziříčí 2011

čtvrtek, 19 leden 2012 23:18

Fanfára v podání Komorních žesťů zahájila dnešní slavnostní předávání Ceny města Valašské Meziříčí za rok 2011. Poděkování a ocenění z rukou starosty města Jiřího Částečky a místostarosty Jiřího Pernického převzali Jana Ullrichová, Josef Fabián a Jan Timotej Strýček. Pro každého oceněného bylo připraveno také speciální překvapení.

Strana 1 z 29